Waldemar Buda

Poseł na Sejm RP

Waldemar Buda

Poseł na Sejm RP

Biography

Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Ukończył następnie aplikację radcowską, po czym w 2011 podjął praktykę w zawodzie radcy prawnego.

Zaangażował się w działalność polityczną w ramach Prawa i Sprawiedliwości, współpracował z Januszem Wojciechowskim. W 2014 uzyskał mandat radnego rady miejskiej w Łodzi. W 2015 działał w biurze pomocy prawnej kandydata na prezydenta RP Andrzeja Dudy.

W wyborach parlamentarnych w 2015 kandydował do Sejmu z piątego miejsca na liście PiS w okręgu nr 9 (Łódź). Został wybrany na posła VIII kadencji, otrzymując 15 028 głosów. W Sejmie został członkiem Klubu Parlamentarnego PiS, Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, Komisji Ustawodawczej oraz Komisji Nadzwyczajnej do spraw zmian w kodyfikacjach. Zajął się zagadnieniami dotyczącymi praw lokatorów i ochroną praw spółdzielców m.in. w ramach bezpłatnych porad prawnych udzielanych przez jego biuro poselskie[8]. Współtworzył także ustawę dotyczącą komorników sądowych.